Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

08.04.2021.

Hello children!! Witajcie!!!

Dziś uczymy się Body Parts - czyli Części Ciała

Posłuchaj pani - powtarzaj nazwy i pokazuj

Teraz spróbujcie zaspiewać piosenkę

A tu wersja z przyspieszającą muzyką....

Przygotowałam gry online - zagraj

POWODZENIA!!!

Hello kids!!

Maszerujcie jak mrówki!!

Znajdź drogę do mrowiska. To zadanie można wydrukować plik na dole strony

Have Fun!!!

HELLO!!

CIEKAWA JESTEM CZY PAMIĘTACIE TĄ PIOSENKĘ?

PO ROZGRZEWCE ZAPRASZAM WAS DO NAUKI ALFABETU - NIE TYLKO PO ANGIELSKU ALE TEŻ MIGOWEGO

HELLO!! WHAT DO YOU LIKE? CO LUBISZ? PAMIĘTACIE JAK ROZMAWIALIŚMY W SZKOLE O NASZYCH ULUBIONYCH POTRAWACH I TAKICH KTÓRYCH NIE LUBIMY?

DZIŚ PROPONUJE WAM FILM, W KTÓRYM DOWIECIE SIĘ KTO LUBI KIMBAP - tradycyjna potrawa kuchni koreańskiej, przyrządzana z ryżu owiniętego w prasowane wodorosty. Zazwyczaj znajdują się w nim także: paluszki krabowe, smażony tuńczyk i awokado

A KTO LUBI Kimchitradycyjne danie kuchni koreańskiej składające się z fermentowanych lub kiszonych warzyw.

ZAŚPIEWAJ PIOSENKĘ - MOŻESZ WYBRAĆ WSZYSTKIE ALBO TWOJA ULUBIONĄ

ZADANIE - MAKE YOUR OWN PIZZA! ZRÓB WŁASNA PIZZĘ - OCZYWIŚCIE NA PAPIERZE . WYDRUKUJ, WYTNIJ I PRZYKLEJ DODAJ WŁASNE ULUBIONE DODATKI. :)

Hi everyone!!! Już jest czerwiec, pogoda zaczeła dopisywać. Można wyjść na podwórko i uprawiać sport. Oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa!!!

Dziś obejrzyjcie lekcje o sporcie. Zaśpiewajcie piosenki i posłuchajcie krótkich historyjek.

Waszym zadaniem po wysłuchaniu będzie napisanie wyrazów po śladzie (na dole strony załącznik)

Albo możesz narysować najednej połowie obrazka sport, który lubisz a po drugiej ten, którego nie lubisz.

:) :) :)

HELLO EVERYONE!!! WITAJCIE W KOLEJNYM TYGODNIU.

KAŻDY WIE, ŻE OWOCE I WARZYWA SĄ DLA NAS DOBRE. DZIĘKI NIM NASZE CIAŁA SĄ ZDROWE, WZROK SOKOLI, SIŁA MIĘSNI WIELKA ORAZ NIE BRAKUJE NAM WTEDY SIŁY DO ZABAWY.

NAJPIERW PRZYPOMNIJCIE SOBIE SŁOWA:

A TERAZ CZAS NA NASZĄ PIOSENKĘ:

NA DOLE STRONY JEST KARTA DO DRUKU FRIUT AND VEGETABLES. WYTNIJ OBRAZKI I WKLEJ JE DO ODPOWIEDNIEJ RAMKI.

CELERY - SELER, ONION - CEBULA, APPLE - JABŁKO, BANANA - BANAN, ORANGE - POMARAŃCZA, CARROTS - MARCHEWKI, BLUEBERRIES - JAGODY, BROCCOLI - BROKUŁY

JEŚLI NIE MOŻESZ WYDRUKOWAĆ, NARYSUJ NA KARTCE SWOJE ULUBIONE OWOCE I WARZYWA :)

HELLO EVERYONE!!! WITAJCIE.

W TYM TYGODNIU POZNACIE SŁOWNICTWO ZWIĄZANE Z POGODĄ - PO ANGIELSKU - WEATHER .

PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ LEKCJA. DZIECI ROZMAWIAJĄ O POGODZIE I ŚPIEWAJĄ PIOSENKI. NA KOŃCU ZNAJDUJĄ SIĘ HISTORYJKI.  DRUGIE NAGRANIE JEST UTRWALENIEM SŁOWNICTWA O POGODZIE.  DO DRUKU JEST ZAŁĄCZNIK O POGODZIE - na dole strony. KTO NIE MOŻE WYDRUKOWAĆ, PROSZĘ NIECH NARYSUJE 4 RODZAJE POGODY - SNOWY (ŚNIEŻNA), SUNNY (SŁONECZNA), CLOUDY (POCHMURNA) I RAINY (DESZCZOWA).

HAVE A NICE TIME!!! - PRZYJEMNEJ PRACY

ZACHĘCAM DO POSŁUCHANIA I POWTARZANIA. ZAŚPIEWAJ PIOSENKĘ I POKAZUJ CZĘŚĆI CIAŁA TAK JAK ROBILIŚMY TO W SZKOLE :)

Możesz pobrać obrazek i skleić chłopca. A jeśli nie masz drukarki narusyj samodzielnie podobny obrazek.

HELLO !! DZIŚ ZAŚPIEWAMY PIOSENKE Z POKAZYWANIEM - CO I JAK JEST OPISANE POD SPODEM. MIŁEJ ZABAWY. HAVE A NICE TIME!!!!

Dzieci pokazują w kolejnych zwrotkach:
1. OPEN AND SHUT
otwierają rączki i zamykają
CLAP CLAP CLAP
klaszczą
PUT ON THE LAP
kładą rączki na kolankach

2. BIG SMALL
tu można pokazać rączkami duży i mały albo przygotować np dwa pluszaki jeden mały drugi duży i można je naprzemiennie unosić w górę.

3. PLEASE. NO, THANK YOU
proszę (tak chcę). Nie dziękuję.

Wyciągamy ręce w geście tak chcę .
Odwracamy głowę i i machamy rękoma nie nie chcę.

4. FAST SLOW
szybko wolno

Biegniemy szybko w miejscu.
Biegniemy jak w zwolnionym tempie.

5 LOUD QUIET
głośno cicho

Pierwsze słowo mówimy bardzo głośno
Drugie szepczemy

6. PEEK-A-BOO
a kuku

Zakrywamy rączkami oczy i odkrywamy.

Data dodania: 2020-04-26 10:07:31
Data edycji: 2021-04-08 15:29:31
Ilość wyświetleń: 2047

Przejdź na stronę swojej klasy